Váš první koncert The Frames / Glena Hansarda

Diskuse o The Frames, které se nehodí do žádné jiné kategorie..
On The Frames on topics not matching another category..

Moderátor: Admins

marty
Kontaktovat uživatele:

Váš první koncert The Frames / Glena Hansarda

Příspěvek od marty » 18.06.2006, 11:02:17

The Frames
25.06.2002 Brno - Stará Pekárna
http://frames.wz.cz/index.php?kam=report&datum=020625

Zacatek Fitzcarraldo, struny jdou do haje, nemuzu uverit tomu, co vidim a slysim.

Glen Hansard
23.08.2002 Valašské Meziříčí - Velká Voda festival
http://frames.wz.cz/index.php?kam=report&datum=020823

Zacatek Astral Weeks, mraz mi beha po zadech, zacinam se trast, nemuzu udrzet hlavu v klidu a musim si ji podpirat rukama :)
Neprekonatelny vecer. Protoze byl prvni.
Naposledy upravil(a) marty dne 18.06.2006, 13:19:25, celkem upraveno 1 x.

Iris
Kontaktovat uživatele:

pěkný téma :)

Příspěvek od Iris » 18.06.2006, 12:22:31

Červen 2002 Palác Akropolis - první Frejmsí koncert
Srpen 2003 (snad tuším správně) Baráčnická Rychta - první Glen-sólo ... pro mě do teď nepřekonané a nevím jestli ještě překonatelné ... zas se mi ten pocit vybavuje :)

sarach

Příspěvek od sarach » 18.06.2006, 19:17:19

Tak jsem se taky dala na vzpomínání, a že je to samá radost. Poprvé jsem The Frames zahlédla v Noci z Andělem - vidím to jak dnes, sedla jsem si na koberec dala ruku na srdce a hned od první písně jsem věděla, že to je bude láska :o) a ta srdeční záležitost trvá dodnes.

Od té doby jsem prvně živě viděla kapelu komplet letos na Dobešce a Glena vídím jak to jen jde (díky Irglovým a Markétce naštěstí velmi často), většinou v Divadle hudby (jednou taky na festivalu Přesahy- nezapomenutelný večer, ale to by bylo na dlouho :o)) a v Novém Jičíně, tam to bylo taky fajn. Ani nepočítám, kolik koncetrů už to bylo, všechny vstupenky se zážitky popsanými na druhé straně jsou ukryty někde v šuplíku, tak jdu hledat, ať v tom mám jasno.....
Mějte se s*

Anise
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anise » 18.06.2006, 20:32:07

Glen: poprvé v srpnu nevimkerého roku, ale asi 2004, v Novém jičíně:) možná jste tam někdo byli...
Frames: až loni v listopadu, tuším dvacátého nebo tak, v Brně na Flédě. od té doby: te´d ve čtvrtek, Olomoc, kterou jsem byla nucena předčasně opustit..
...tohle poselství se musí rozšiřovat,tahle muzika se musí vypalovat...

ivi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ivi » 18.06.2006, 20:44:45

heh....no to sa aj budem hanbit napisat....ehm....

Glen: Noc s Andelem 27.5.2006 :-) + Archa 28.5.2006
Fremes : v nedohlednu :0) COLOURS na 100%

no a co! Lepsie teraz ako nikdy, no nie?! :)

a TIEZ MAM DOJEM ZE TO BUDE NAJ KONCERT PRE MNA...KEDZE BOL PRVY (ale tazko povedat..pretoze ma caka ospevovany festival v Namesti ;0) )...a vsetko podpisane mam odlozene tiez :)
www.iviART.net

Obrázek

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ

marty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marty » 18.06.2006, 21:34:06

Namest bude urcite skvela, ale Frames a Glen solo, to jsou dve rozdilne veci, ktere maji (krome Glena) spolecne jen jedine = DECHBEROUCI KVALITU.

pavelk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavelk » 18.06.2006, 21:55:03

ivi píše: a TIEZ MAM DOJEM ZE TO BUDE NAJ KONCERT PRE MNA...KEDZE BOL PRVY (ale tazko povedat..pretoze ma caka ospevovany festival v Namesti ;0) )...a vsetko podpisane mam odlozene tiez :)
pro jistotu upozornim jeste jednou... navstivit Namest kvuli Glenovi a nejet na Glena do Telce - to je hrich. Telc je vzdy nejlepsi, i sam Mistr to tvrdi ;-)

ivi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ivi » 18.06.2006, 21:59:41

pavelk píše: pro jistotu upozornim jeste jednou... navstivit Namest kvuli Glenovi a nejet na Glena do Telce - to je hrich. Telc je vzdy nejlepsi, i sam Mistr to tvrdi ;-)

hahaha...ja by som kludne aj tam sla...len to musim este premysliet...toz to mam trosku dalej ... a ist po Namesti domov a zase naspat...ehm...no neviem neviem...drahuo to je veru ta cesta....
www.iviART.net

Obrázek

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ

pavelk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavelk » 18.06.2006, 22:15:10

ivi píše:
pavelk píše: pro jistotu upozornim jeste jednou... navstivit Namest kvuli Glenovi a nejet na Glena do Telce - to je hrich. Telc je vzdy nejlepsi, i sam Mistr to tvrdi ;-)

hahaha...ja by som kludne aj tam sla...len to musim este premysliet...toz to mam trosku dalej ... a ist po Namesti domov a zase naspat...ehm...no neviem neviem...drahuo to je veru ta cesta....
No tak ono je to z Nameste jen kousek, prave... Aspon bys mela opravdove Prazdniny v Telci. Sice jen 3 dny, ale i tak dobry, ne? :-)

slavek

Příspěvek od slavek » 18.06.2006, 22:38:36

Ivi: ale nech sa hanbí tí, jenž doposud nechytli Glenka a další tunky muziky MUZIKY a pánů muzikantů, Ty vůbec NE!..

Máte pravdu, bejt v Náměšti a nejet do Telče, to by byla škoda, jo, ano Telč roku 0čtyřkovýho, kdy jsem měl červenec nabitej šichtama a hledal jsem nějakou tu kulturu a festiválky, a zastavil se u 7mýho srpna a jména Vlasta Redl, a taky - Telče.. - to byla ta moje PRVNÍ..Chtěl jsem se tam podívat už léta, a nějak pořád ne a ne..Redl teda byla vstupenka do tohohle světa, kde se teď a rád pohybuju, když jsem si ráno po pěkným koncertě sice, ale nutno říci přece jen už Vlastík hrál i líp, přikoupil vstupenku na další večer na člověka o kterém jsem dosud jen četl, ale neznal vůbec nic(Jo Ivi to byla ostuda..) - na Glena, hm, na toho na plakátku uváděného jako leadra Frames, a na vstupence vypodobněného spolu s Jarrety.Tož jsem předpokládal, že s touhle libereckou partou, kterou jsem taky neznal a neslyšel dosud, bude asi hrát dohromady..

Song For Someone a další a další mne pak doslova rozebraly a Glen uchvátil, dostal - byl jsem právě přijat.. ..etc..:O) S
Naposledy upravil(a) slavek dne 20.06.2006, 09:07:35, celkem upraveno 1 x.

TaF

Příspěvek od TaF » 19.06.2006, 09:30:18

Glen, 25.10.2001, M klub Valmez
Pojď, bude tam ten zrzavej Ir co byl v létě na Špalíčku nejlepší. Nejdřív byla hodina a půl freejazzu od rakouských Tres Hombres. Málem jsem šel domů. Pak se na pódiu objevil chlapík s děravu kytarou. Co už ty lidi nenapadne, aby zaujali. Ale vydržím, hraje na to celkem slušně, nezpívá falešně ..... ale takových chlapíků jsem už viděl a slyšel mraky..... Docvaklo mi to asi až v páté minutě koncertu. A s odstupem času vím, že do mých puzzle to byl dost klíčový dílek.

Po koncertě jsme asi hodinu seděli beze slova u baru, u východu jsem si koupil For The Birds, ještě v noci jsem si to dvakrát pustil, ráno v šest jsem vzbudil ženu, že to musí slyšet ... A od té doby s tím pořád někoho otravuju. Zvláště pak své skeptické vrstevníky (je mi lehce přes čtyřicet), kterým se tím snažím dokázat, že hudba existuje!
TaF

czechbart
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od czechbart » 19.06.2006, 10:10:06

můj první koncert frames byl v olomouci v divadle hudby(!!!) 27.6.2002 pár dní po jejich vystoupení v noci s andělem. lístek jsem si koupil už před tou nocí tak nějak naslepo, protože jsem gleníka a spol vlastně vůbec neznal, ale to jejich televizní vystoupení na mě tak zapůsobilo, že jsem hned v pondělí šel koupit ještě jeden lístek pro moji kamarádku, která je od té doby taky "zasažená" ;o)

první sólovej koncert glena, tak to bylo na benefičním koncertě na nádvoří zámku žerotínů ve valmezu 23.8.2002, a hned 3 dny na to společně v rožnově - v tu dobu jsem si doma pouštěl snad jenom frames a mluvil jenom o glenovi...;o) teď už mluvím občas i o něčem jiným ;o)

radim

Broken_face
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Broken_face » 19.06.2006, 10:14:09

Poprve jsem videl The Frames na Spalicku v cervnu 2001. Hrali v sokolovne, ponevadz se velky sal na zamku jeste rekonstruoval a tehdy to byl dvojkoncert s Mnagou. Z pisnicek uz si nepamatuju skoro nic (taky jsem zadne do te doby neznal) - jen Pavement Tune, Star Star, Perfect Opening Line a Rock Music od Pixies, dulezity byla ale neuveritelna energie, ktera strhla nejen me.

A Glena solo jsem poprve spatril ve valmezskem M-klubu na konci kvetna 2002, asi mesic pred Spalickem. Byl to tehdy narychlo domluveny koncert, po Valmezu se objevily plakaty asi tak tyden pred koncertem. A stejne bylo vyprodano. Opet uz toho nevim moc - naprosto neuveritelnou Buzzin Fly, simultanne tlumoceny Cactus a reinkarnovaneho Bananamana :). A poprve zahranou Falling Slowly s Marketou (Andel byl az o mesic pozdeji). Jen si nepamatuju, jestli s Glenem hrali i Jiri s Johnem, ale asi jo.
Vysvobozeni je na dosah

last.fm

Obrázek

Klára
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Klára » 19.06.2006, 14:58:25

já se úplně stydím to na sebe prozradit, když tady čtu vaše příspěvky :o)
Frames naživo jsem prvně měla to štěstí spatřit loni v listopadu v Arše. Že vůbec něco takového existuje jsem zjistila o pár měsíců předtím, když jsem naprosto náhodou zahlédla v televizi kousek z pořadu "Sólo pro... Glena Hansarda". Neviděla jsem z toho víc jak pět minut, ale poznamenalo mě to na vždycky :o) :o) Hned jsem se pak začala shánět po framesí hudbě a když jsem se dozvěděla, že budou koncertovat v Praze, neváhala jsem ani vteřinu. Pak už si jen pamatuju, jak stojím v nacpaný Arše a v úplným transu a úžasu zírám na pódium, co se to tam děje. Úchvatnej zážitek. Do té doby jsem nic podobného nezažila a asi už to pro mě zůstane zakořeněné jako nejlepší koncert Frames, když byl první...
A premiéru "samotného" Glena živě jsem si odbyla teď v Noci s Andělem a pak v Arše. A opět nemám slov... :oD :oD
Kdo umí, ten holt umí...

PS:Když už jsem to zmínila... "Sólo pro... Glena Hansarda" by měli zanedlouho opakovat. Mrkněte např. semka...

fadedrose

Příspěvek od fadedrose » 19.06.2006, 15:14:26

Bylo to v červnu 2002 ve Valmezu, nejspíš na Špalíčku, nejsem si tím tak jistá..hráli ve velkém sále na zámku, předskokanem byla kapela Rauš a byly to ty koncerty, kdy Glen vystupoval s maskou(vzpomínám si, že jsem do té doby Glena nikdy neviděla a že jsem nadávala, že ani nevím, kdo zpívá:))...Dva týdny předtím mi někdo strčil do ruky For The Birds, ať si to poslechnu, že hrajou ve Valmezu, a když už se neučí, jestli na ně nevyrazíme. Poslechla jsem si, přišla jsem na koncert a hudba pana Mistra už mě neopustila. Popravdě si vůbec nepamatuju, co se hrálo, ještě jsem jejich písně neznala. Jedinou píseň, kterou si 100% pamatuju je What Happens, kterou jsem znala z CD a která mě tenkrát úplně dostala.

A s Glenem sólo si jistá už nejsem vůbec. Nejspíš stejný rok někdy po Valmezu byl v Noci s Andělem, ale už si fakt nepamatuju, jestli sólo nebo s celou kapelou.:(

Odpovědět