Galerie výtvarného umění (nakresli/namaluj Glena a Markétu)

Diskuse o The Frames, které se nehodí do žádné jiné kategorie..
On The Frames on topics not matching another category..

Moderátor: Admins

FANTOMAS

Re: Soutěž

Příspěvek od FANTOMAS » 23.11.2008, 12:08:01

Hele, bavil jsem se s kamarádem výtvarníkem a ta čára by tam měla zůstat - důležitější je prý v tomto případě autentičnost a původnost tvůrcova pojetí než výsledná dokonalost formy:-)
A ta čára je součástí dané stylizace.
Lidé se dělí na dvě skupiny - někdo je Fantomas - a ta druhá skupina jste vy všichni ostatní!
Citát z Fantomasovy knihy mouder a pranostik (Autor: Já)

Kwevej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kwevej » 23.11.2008, 12:14:57

A co další rozdíly? :)
Ideální žena zůstává svému muži věrná, ale jedná s ním tak něžně, jako by ho podváděla.
-- Guitry

Áďa

Příspěvek od Áďa » 23.11.2008, 13:14:31

Kwevej: no, pak ještě oko, ale fakt jich je deset..?

Kwevej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kwevej » 23.11.2008, 13:22:25

Potom rámeček, a to je vše ;-)

btw: s odstupem se mi víc líbí verze s čárou :-)
A ta košile je super, mohla bys být módní návrhářkou
Ideální žena zůstává svému muži věrná, ale jedná s ním tak něžně, jako by ho podváděla.
-- Guitry

Pomeranč

Příspěvek od Pomeranč » 23.11.2008, 17:00:19

Uch.. to řešení čáry mi přijde dost ujeťácký. To je jako kdybysme tu řešili, že van Goghovy stromy jsou nesmyslně zakroucený...
Je to přece umění a tam se nedá mluvit o nějaký korektnosti no ne? :?

Kwevej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kwevej » 23.11.2008, 17:22:34

Pomeranč píše:Uch.. to řešení čáry mi přijde dost ujeťácký. To je jako kdybysme tu řešili, že van Goghovy stromy jsou nesmyslně zakroucený...
To není řešení korektnosti, ale řešení toho, komu se to víc líbí tak, nebo onak.
-- Guitry

Pomeranč

Příspěvek od Pomeranč » 23.11.2008, 17:35:12

Kwevej píše:
Pomeranč píše:Uch.. to řešení čáry mi přijde dost ujeťácký. To je jako kdybysme tu řešili, že van Goghovy stromy jsou nesmyslně zakroucený...
To není řešení korektnosti, ale řešení toho, komu se to víc líbí tak, nebo onak.
A budem impresionistům dokreslovat linky kolem objektů, ne? :D

Kwevej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kwevej » 23.11.2008, 18:22:06

Pomeranč píše:
Kwevej píše:
A budem impresionistům dokreslovat linky kolem objektů, ne? :D
Ne, budem je realistům mazat. :P
-- Guitry

slavek

Příspěvek od slavek » 24.11.2008, 08:00:03

[quote="Kwevej"][quote="Pomeranč"][quote="Kwevej"][quote="Pomeranč"]Uch.. to řešení čáry mi přijde dost ujeťácký. To je jako kdybysme tu řešili, že van Goghovy stromy jsou nesmyslně zakroucený...
Je to přece umění a tam se nedá mluvit o nějaký korektnosti no ne? :?[/quote]

To není řešení korektnosti, ale řešení toho, komu se to víc líbí tak, nebo onak.[/quote]

A budem impresionistům dokreslovat linky kolem objektů, ne? :D[/quote]

Ne, budem je realistům mazat. :P[/quote]

Kwevei:před krátkym časem jsi mi napsal, že jsem pedant, skoro se mi Tobě chce v oblasti estetiky říct to samý..Vždyť přece umění je právě proto takový, že každej čovek, co je nadanej to svý vidění světa má právě a jen takový..Tak jsem se trochu nejprve podivil, jaks "zdokonalil" Ádin obraz a následně ještě dodal svoje argumenty k oněm úpravám..Myslím, že koneckonců by po čase tu mohlo viset těch obrazů na desítky, ale faktem prostě a jednoduše zůstává Ádin jedinečný vklad, bez kterého by sis odebírání čáry ani nemoh´vymyslit, že?

Mohl bys vlastně nakreslit něco sám, co říkáš, když máš ten přebytek nutkání k něčemu něco vytvořit!

Áďo:kompozice vskutku vyrovnaná, kde realismus podpořen osobitými liniemi, je náhledem jak třebas i já Glena vidím.. A co si víc přát mohu-li se ztotožnit s vizí autora-je-li mi při pohledu na ní dobře..:o) S

ps:omluva za moji techn.nedokonalost a neumění správně ocitovat předchozí příspěvky..

marty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marty » 24.11.2008, 09:42:28

Moc povedený šuplík!!! Pod zavádějícím názvem SOUTĚŽ jsem ho dlouho ignoroval. Doporučuju přejmenovat na "namaluj si svého Glena".
A taky je celkem fajn v podobných auditkách aktualizovat vždy první příspěvek a cpát do něj všechny výtvory, aby každý nově příchozí hned VIDĚL :)
A jestli se nepletu, tak v téhle verzi fóra můžete k příspěvku vložit i soubor z disku, takže ho nemusíte ukládat na nějaký externí server, kde vám ho pak smažou a ze kterého se špatně linkuje. Ale sám jsem to posílání souboru ještě moc nezkoušel, tak dejte vědět poštou, kdyby to haprovalo.

(jen návrhy :)

FANTOMAS

Příspěvek od FANTOMAS » 24.11.2008, 11:53:08

marty píše:Moc povedený šuplík!!! Pod zavádějícím názvem SOUTĚŽ jsem ho dlouho ignoroval. Doporučuju přejmenovat na "namaluj si svého Glena".
A taky je celkem fajn v podobných auditkách aktualizovat vždy první příspěvek a cpát do něj všechny výtvory, aby každý nově příchozí hned VIDĚL :)
A jestli se nepletu, tak v téhle verzi fóra můžete k příspěvku vložit i soubor z disku, takže ho nemusíte ukládat na nějaký externí server, kde vám ho pak smažou a ze kterého se špatně linkuje. Ale sám jsem to posílání souboru ještě moc nezkoušel, tak dejte vědět poštou, kdyby to haprovalo.

(jen návrhy :)
Díky za návrhy, pokusím se to co nejdříve opravit.
Pro ostatní: posílejte další obrázky!
Držím vám pěsti!
Lidé se dělí na dvě skupiny - někdo je Fantomas - a ta druhá skupina jste vy všichni ostatní!
Citát z Fantomasovy knihy mouder a pranostik (Autor: Já)

Kwevej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kwevej » 24.11.2008, 17:32:11

Slávku, nešlo o to co je "správné", ale prostě jen zkusit jak by to vypadalo bez té čáry. To je vše.
Bohužel, někteří "intelektuálové" tohle asi pochopit nedovedou.

A na tvém pedantství zcela trvám. Tohle byla typická ukázka tvé schopnosti prudit.
-- Guitry

slavek

Příspěvek od slavek » 24.11.2008, 18:45:09

[quote="Kwevej"]Slávku, nešlo o to co je "správné", ale prostě jen zkusit jak by to vypadalo bez té čáry. To je vše.
Bohužel, někteří "intelektuálové" tohle asi pochopit nedovedou.

A na tvém pedantství zcela trvám. Tohle byla typická ukázka tvé schopnosti prudit.[/quote]

Kweveji:tak doufám, že taky něco namaluješ, abych tedy viděl jak použiješ ty správná čáry..(máry), musím se podívat do slovníku co přesně slovo pedant značí, ale myslim, že vysloveně prudič to snad nejni..:o) S

Kwevej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kwevej » 24.11.2008, 19:51:25

slavek píše:tak doufám, že taky něco namaluješ, abych tedy viděl jak použiješ ty správná čáry..(máry), musím se podívat do slovníku co přesně slovo pedant značí, ale myslim, že vysloveně prudič to snad nejni..:o) S
Vysloveně prudič to není, ke tvé cti :D
"ty správné čáry" malovat nebudu, protože jsem tu už několikrát psal, že takové neexistují. :!:

PS: A pokud to bylo ztraceno v překladu, Ádinu kresbu samozřejmě obdivuji.
-- Guitry

slavek

Re: Galerie výtvarného umění (nakresli/namaluj Glena a Markétu)

Příspěvek od slavek » 24.11.2008, 20:33:29

Kweveji:jsem rád za to první i druhý.. :o) S

Myslel jsem vlastně tím něco podobnýho, jako že hudební kritici jsou do jistý míry více(profíci)či méně(asi my ostatní)takový pochybovační o díle svých posuzovaných a někteří(ty nějak nemám moc v lásce)jsou takoví, že by nejraději radili kde tu čáru(tón, melodiku/dosadit lze libovolně/)udělati..Přitom ve studiu s tím vymyšleným materiálem nebyli, ale věděj moc dobře co by tam být nemělo, anebo naopak..Samo - ale dobrý kritici píšou o dílech taky kriticky, ale zase úplně jinak - totiž - konstruktivně..

ale v tomhle případě(a Áďa to zcela jistě pobrala, jen já hned nesouhlasil, jaksi na obranu originálu)je to samozřejmě jiný-nejde o žádnou "vážnou"kulturu..

Odpovědět