kde jste se o Glenovi dozvěděli?

Diskuse o The Frames, které se nehodí do žádné jiné kategorie..
On The Frames on topics not matching another category..

Moderátor: Admins

w
Morák pražský, věrný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od w » 28.10.2007, 08:52:08

imfo offtopic je tady každej druhej šuplík - a když jsem se oproti tomuhle nešvaru někde zmínil dostal jsem hlášku, že je přece svoboda ne? :)
2 kwevej: Tím pádem si vychytej koncert kapely Midnight fools....:)
Wenn ist das Nunstück
git und Slotermeyer?
Ja! Bayerhund das Oder
die Flipperwaldt gespuhrt!

slavek

Příspěvek od slavek » 28.10.2007, 10:43:10

W, Marty:Pravda, kolikrát mně už při psaní replik napadlo podívat se úplně nahoru, vejš, abych zjistil do kterýho píšu..(a zda správně, že?)

Často se ale nepodívám a tak témata stejně jako moje milé výhybky na kolejích uhýbají do končin, kde by je kolikrát jeden(nebo dva i více)nečekali!

Bylo by asi zajímavý zjistit, kdo se toho uhýbnutí mimo grafikon dopustil, kdo to střihnul jinam, ale ostatní na něj pak navazující se toho samozřejmě chytli a nejenže ho neupozornili, že ajznboňáckou terminologií "jedou do pole" a nenakolejí téma zpět tam, kde má bejt..

Marty, Ty snažils se trochu později, ono už tohle bylo v poli chvíli..(nechám si samozřejmě pro sebe, kde jsem toho falešného výhybkáře objevil, ale přiznávám, že někdy, jinde, v jinejch šuplících, na jinejch výhybkách jím jsem i já sám)..
........................................................................................................

A TEDY ZPĚT DO SPRÁVNÝHO SMĚRU:

Já jsem už někde psal, že jsem o Frames a Glenovi samozřejmě četl dřív, než jsem do svýho prvního setkání s ním jel..Ale jako už asi víc věcí v životě, spousta okolností(nechci snad říkat vysloveně náhod, i když se tomu nebráním)nahrála tomu, že chtivej nějaký kultury, dostal jsem se k volnému víkendu(ne tak docela:jel jsem z noční a zpět jsem se vracel zase na směnu denní v pondělí, čili přes noc vlakem)a hledal jsem na netu(v tý době asi poprvý na tomto médiu)a do hledáčku se mi dostala Telč..Jméno "známého"účinkujícího Vlasty Redla mně přitáhlo a vedle se vyskytující, sobotní Glen Hansard o kterym jsem teda fakt jen četl(ale vždy v těch kterejch novinách jen v dobrym světle)to doplnil a já se vydal..

Prostě nikdo známej mi o zrovna Irský muzice nepovídal a tak jsem se ke Glenovi dostal spíš nějakym vlastním píděním po jinejch muzikách, než který jsem do tý doby poslouchal(R1,alternativa apod.)..

Nikdy bych nepředpokládal něco takovýho, jako je seznámení s tou spoustou ostrovní, ale i zámořský muziky, ke který maj lidi tady blízko a proto se tak rádi odkláněj jen od jednoho tématu.. :o) S

w
Morák pražský, věrný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od w » 28.10.2007, 11:42:12

A tak tohle se tady navíc už i několikrát řešilo... Na jinejch fórech jsou moderátoři který ty vlaky zas dávaj do kolejí, ale přece jen nemyslím si, že je tomu potřeba -komu uškodí malá/velká odklona od tématu? Myslím, že se to tady dá pořád zvládat....
Wenn ist das Nunstück
git und Slotermeyer?
Ja! Bayerhund das Oder
die Flipperwaldt gespuhrt!

marty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marty » 29.10.2007, 09:40:22

No chlapi rozhodne to nemusime donekonecna resit a delat tak dalsi offtopic prispevky. Kazdy se nekdy utne, ja taky. Hlavy za to netrham, jen se proste vzijte do kuze cloveka, ktery si chce precist "kde jste se o Glenovi dozvěděli?" a krom nejakych tri prispevku k tematu najde jen nase plkani o necem uplne jinem.

Áďa

Příspěvek od Áďa » 29.10.2007, 11:04:00

Tak já poprvé na fesťáčku... Koukala jsem do programu, že hrají nějací Frames, už jsem o nich pár vět četla, ale nikdy nic neslyšela. Šla jsem na ně spíš ze zvědavosti... Ten zpěvák na fotce vypadal sympaticky... : )

Avantgard
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Avantgard » 06.01.2008, 21:56:57

bylo mi čerstvě -náct a "frčel" web pro teenagery zvaný Raketa (raketa.cz)... býval jsem tam pečený vařený a náhodou měl podobný vkus na hudbu jako jistá Eimy. Měla ráda taky Radiohead a ostrovní sound všeobecně... poslala mi odkaz na záznam z koncertu v Novém Jíčíně(???myslím.) bylo tam Angel at my table a God bless mum, obojí v dost hrozné kvalitě s hodně zvláštním zvukem... poslouchal jsem to spíš protože to bylo "jiné" než proto, že by to bylo dobré... pak jsem slyšel poprvé Angel at my table v normální kvalitě a to bylo wow... ale malé wow, prostě fajn kapela ne?:) ... a pak to přišlo...LFŠ v Uherském Hradišti. Byl jsem s kamarádem a museli jsme jít... Kámoš nebyl nadšený, říkal si "na jakou hovadinu to jdem", nikdy nic od Glena neslyšel. Přišli jsme na kolejní nádvoří, čekali nás lavičky a na nich byl leták na koncert v Brně v neděli toho týdne. My byli do neděle na LFŠ, tak jsem zvedl ten leták a ptám se Franty (toho kamaráda) "nepojedem?"... věnoval mi pohled typu "jsi úplný magor, buď rád, že s Tebou sem tady a že to zkusím něják přežít, ty Tvoje krávoviny a magory"... pak přišel předzpěvák a byl fakt super, užíval si to... všechno v klidu, Franta v lepším rozmaru, já skvěle naladěný... a přišla chvíle, která mi bez příkras změnila život. Na pódium vstoupil Glen... usmál se, pozdravil a začal zpívat... teď už vím, že to byla Say it to me now... tehdy jsem jen seděl a chtělo se mi brečet, smát řvát, objímat lidi kolem sebe, být úplně sám... Glen dohrál, trans lehce pominul a já se podíval na Františka... .... a zeptal se ho jen "v neděli?" a on řekl "jedem". Asi čtyři dny poté jsme stáli na svém druhém koncertu a cítil totéž co na prvním- štěstí.

Možná je to přehnané, ale takhle silný na mě nikdy před tím ani nikdy potom neměla hudba dopad... od té doby jsem byl na všech koncertech, u kterých to bylo aspoň trochu možné... nebývám takhle moc sentimentalní ale ten večer pro mě má prostě velký význam.

rybka

Příspěvek od rybka » 07.01.2008, 22:23:42

ja uz to taky nekam psala
takze jen zkratkovite

Folkove prazdniny 2003
Den pisnickaru (nebo tak nejak se to jmenovalo:))
- ten vecer mel hrat "nejaky" Ir Glen Hansard a jeste si pozval "nejakeho" dalsiho Ira jmenem Mundy

a bylo to uzasny
o 3 dny pozdeji jsem si domu nesla cd "nejake" skupiny The Frames
a zase to bylo uzasny, haha
a tenhle prvni koncert byl stejne asi nejlepsi
jeste jsem tenkrat nevedela, do ceho se to zacinam "namacet" :)
a ted se po tech nekolika letech topim
hura :)
You keep sending out these little paper boats, and hope that someday one will come back laden with gold

myspace

...most sinners die alone

Butch
Morák markvartický
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Butch » 10.01.2008, 09:55:36

mě do nich navnadil Radim někdy v létě 2004

Duludka

Příspěvek od Duludka » 14.02.2008, 21:22:43

Takže...moje sestra znala Frames dřív než já...nijak zvlášť jsem si jejich CD nevšímala, až mi jednou bylo hodně smutno a náhodou jsem slyšela, jak si sestra pouští jednu Glenovu písničku....a strašně mě to vzalo:) Pak byl koncert ve Valmezu....atd atd :wink:

KosTival

Příspěvek od KosTival » 24.03.2008, 23:18:04

Ja jsem se o Glenovi dozvedel z poradu Solo pro... ktery mimo jine skoncil na CT 2 asi pred dvaceti minutama.. :)
Ale tenkrat to bylo myslim nekdy na zacatku roku 2006, kdyz jsem Glena poprve spatril a hlavne uslysel..
Bylo to naprosto uzasne.. Kdyz na me Glen vrhnul svoji jedinecnou energii, behal mi mraz po zadech a zaroven me polevalo horko.. S otevrenou pusou jsem koukal a uprene poslouchal az do posledniho akordu a vedel jsem, ze uz neni cesty zpet.. A je to ta nejkrasnejsi cesta hudbou v mem zivote..
Je to jedna z nejkrasnejsich lasek v mem zivote, ktera prisla nahle a velice rychle, ale myslim, ze nikdy neskonci..

Zacal jsem hledat info na internetu, stahovat vsechny pisnicky, na ktere jsem narazil a zamiloval si je... Neuveritelny hlas, neuveritelna energie - Glen..

Asi za pul roku jsem sel kolem plakatu, kde bylo napsano, ze Glen prijede hrat do Milevska, malinkateho mesta, ve kterem jsem do nedavna bydlel.. Neveril jsem svym ocim.. Nastesti to byla pravda..

Asi o dva tydny pozdeji jsem byl na jeho koncertu v milevske bazilice a byl to jeden z nejsilnejsich zazitku v mem zivote..
Neuveritelne nadherna hudba v krasnem prostredi, po mem boku pritelkyne, bohyne... Neuveritelne..
Uzasna hudba mi vzala dech a navzdy si Glen udelal misto v mem srdci..
Bylo to nadpozemsky krasne a nikdy na to nezapomenu.. Po koncertu jsem prohodil s Glenem par slov, byl jsem natolik okouzlen, ze jsem se zmohl jen na par frazi.. Podepsal se mi s Marketou na listek a ten mam dodnes..

No, tak to vlastne bylo, jak a kde jsem se seznamil s Glenem..
Nevim, jestli jeste nekdy zaziju podobne silne pocity ve vztahu k hudbe.. Glen me proste dostal...

FANTOMAS

Příspěvek od FANTOMAS » 25.03.2008, 11:33:32

Já jsem se s Glenovýma písničkama setkal poprvé na koncertě v Brněnském planetáriu - nádherný zážitek, na to pořád rád vzpomínám...
Lidé se dělí na dvě skupiny - někdo je Fantomas - a ta druhá skupina jste vy všichni ostatní!
Citát z Fantomasovy knihy mouder a pranostik (Autor: Já)

Áďa

Příspěvek od Áďa » 25.03.2008, 21:36:59

KosTival: tenkrát v Milevsku jsem byla také a ty pocity byly (a stále jsou, kdykoliv vzpomenu) naprosto stejné. Bylo to nejúžasnější, co jsem v hudbě zažila, myslela jsem, že mi pocity roztrhnou hruď... Jak říkáš, nikdy na ten koncert nezapomenu! A ten lístek mám také, jen je na něm podepsaný Mark, Glen a Mar se mi tenkrát podepsali na cd.. : )

KosTival

Příspěvek od KosTival » 26.03.2008, 12:28:12

Áďa píše:KosTival: tenkrát v Milevsku jsem byla také a ty pocity byly (a stále jsou, kdykoliv vzpomenu) naprosto stejné. Bylo to nejúžasnější, co jsem v hudbě zažila, myslela jsem, že mi pocity roztrhnou hruď... Jak říkáš, nikdy na ten koncert nezapomenu! A ten lístek mám také, jen je na něm podepsaný Mark, Glen a Mar se mi tenkrát podepsali na cd.. : )
Jo, CD mam tez podepsane Glenem.. :) A zrovna ho posloucham.. :) Opravdu se na ten koncert neda zapomenout.. Jeste jsem byl v unoru 2007 na Frames v Arse a to bylo tedy taky paradni, ale Milevsko to uz asi nikdy nebude.. :( :)

K2

Příspěvek od K2 » 26.03.2008, 13:56:29

Když to tu čtu, nedá mi to, abych taky trochu nezavzpomínala... a už je tomu pár let :o).
Já jsem se o Frames dozvěděla od Jiřího Černého - pouštěl je na svých antidiskotékách a myslím, že to bylo někdy v roce 2002 a hrozně je tenkrát vychvaloval. Na živo jsem Glena poprvé viděla v roce 2003 v Náměšti (to už jsem věděla na co jedu a hrozně jsem se těšila, ale i tak skutečnost překonala očekávání)... od té doby za Glenem a Frames taky jezdím co to jde :o). Milevsko bylo super, ale první a druhá Náměšť jsou pro mě asi nepřekonatelný.

Acrobat
Bodyguard
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acrobat » 26.03.2008, 19:40:24

K2 píše:Když to tu čtu, nedá mi to, abych taky trochu nezavzpomínala... a už je tomu pár let :o).
Já jsem se o Frames dozvěděla od Jiřího Černého - pouštěl je na svých antidiskotékách a myslím, že to bylo někdy v roce 2002 a hrozně je tenkrát vychvaloval. Na živo jsem Glena poprvé viděla v roce 2003 v Náměšti (to už jsem věděla na co jedu a hrozně jsem se těšila, ale i tak skutečnost překonala očekávání)... od té doby za Glenem a Frames taky jezdím co to jde :o). Milevsko bylo super, ale první a druhá Náměšť jsou pro mě asi nepřekonatelný.
Vzpominam si, jak kdysi v Namesti hral Glen na aferparty u ohne v kempu dohromady s Karlem Plihalem, to bylo uzasne..

Koncert ten den byl nejlepsi Glenuv solovy, jaky jsem kdy zazil. Zacinal tehda se Song for someone jako zbrusu novou pisnickou... mraz behal po zadech...
Living is easy with eyes closed

Obrázek

Odpovědět